تبلیغات
جنگ نرم - مستند سیاسی "جعبه سیاه 11 سپتامبر"
جمعه 22 بهمن 1389

مستند سیاسی "جعبه سیاه 11 سپتامبر"

   نوشته شده توسط: علیرضا خسروی    نوع مطلب :11سپتامبر ،

به ادامه مطلب بروید.

 

به گزارش ریال نیوز؛ محمدرضا اسلاملو كارگردان این فیلم مستند بلند ضمن اعلام خبر فوق افزود: تصویربرداری این فیلم در لوكیشن جماران، كاخ سعد‌آباد، لانه جاسوسی، شهرك سینمایی دفاع مقدس، مرز افغانستان، طبس، بیابان‌های گرمسار، فرودگاه مهرآباد و یك استودیوی دوبله انجام شده است و بزودی تدوین آن آغاز خواهد شد.
وی درباره ساختار «جعبه سیاه 11 سپتامبر»
  گفت: «این فیلم یك مستندِ صرف نیست، بلكه یك مستند سیاسی است كه از ساختار داستانی نیز برخوردار می باشد. در این فیلم، به مقوله حكومت جهانیِ در سایه اشاره می‌شود كه در پشت تمامی ماجراهایی كه در جهان رخ می‌دهد، قرار دارد. بعبارتی، واقعه 11سپتامبر نمونه كوچكی است كه از آن بهره‌برداری كردند تا جریان‌هایی را از مسیر اصلی شان منحرف كنند.»
خلاصه داستان این فیلم مستند- سینمایی كه به مدت 80 دقیقه و به شیوه
HDc تصویربرداری شده، به این شرح است: «محمد» یک مستند ساز متعهد ایرانی است که نگاهی ایدئولوژیک و آخرالزمانی به وقایع جاری جهان دارد. او به کمک «تیه ری میسون» محقق برجسته فرانسوی سعی می كند تا نتیجه تحقیقات وی را به صورت یک اثر مستند تولید نماید. میسون از لبنان به ایران می آید و دلیل آمدنش این است که در هیچ کجای جهان چنین امکانی برایش فراهم نبوده و او ایران را تنها کشوری می داند که به دنبال اعلام حقایق در دنیاست. در طول فیلم مشخص می شود آقای میسون بر اساس تحقیقات مفصل درباره ماجرای 11 سپتامبر، یک کتاب منتشر نموده که به چند زبان زنده دنیا ترجمه شده و  در کشورهای جهان مورد توجه قرار گرفته، اما سردمداران غرب صهیونی از مستندات افشاگرانه آن در هراس می باشند.
«محمد» در جریان فیلم سعی دارد تا علاوه بر ماجرای 11 سپتامبر، زوایای پنهان دیگری از خیانت های غرب صهیونی را برای «تیه ری میسون» مطرح نماید. وی با طرح نمودن موضوعاتی چون پدیده انقلاب اسلامی در ایران، تلاش برای کودتای نظامی و شکست طبس، جنگ تحمیلی و... از یکسو و همچنین موضوع اشغال عراق و افغانستان و ارتباط آن با وقایع آخرالزمانی، زوایای جدیدی از وقایع جاری جهان را برای میسون بازگو می نماید.

گفتنی است: عوامل تولید مستند سینمایی جعبه سیاه 11 سپتامبر به این شرح هستند:
کارگردان: محمد رضا اسلاملو، پژوهشگر: تیه ری میسون، نویسنده: محمد طیب، مدیر تصویربرداری: امیر معقولی، صدابردار: سید مهرداد حسینی، تدوین: محمد طیب، دستیار کارگردان و برنامه ریز: علیرضا بهنام، مدیر تولید: مهدی مددكار، مدیر تدارکات: مهدی شیبانی، دستیاران نور و تصویر: علی خانی، رسول امامی، ناظر ترجمه: علیرضا بازرگان، تهیه كننده: مركز گسترش سینمای مستند و تجربی