تبلیغات
جنگ نرم - شیطان پرستی؛ تهدیدی برای امنیت نرم ج.ا.ا.
شنبه 23 بهمن 1389

شیطان پرستی؛ تهدیدی برای امنیت نرم ج.ا.ا.

   نوشته شده توسط: علیرضا خسروی    نوع مطلب :شیطان پرستی ،

شیطان پرستی؛ تهدیدی برای امنیت نرم ج.ا.ا.

به ادامه مطلب بروید.

بلك متال، دِد متال، مریلین منسون، كلیسای شیطان، satanic bible، آنتون لاوی و كلماتی از این دست شاید بارها به گوش شما خورده باشد؛ یا افرادی را كه كم هم نیستند، دیده باشید كه خود را طرفدار این نام‌ها می‌دانند، موسیقی‌های عجیب و غریب منسوب به این اسامی را گوش می‌كنند، گاهی لباس‌های عجیب و غریب می‌پوشند و به قول خودشان «تریپ خفن می‌زنند» یا با علامت‌های خاصی كه  بر دیوارهای شهر از بزرگراه‌ها گرفته تا خیابانهای فرعی و كوچه پس كوچه‌های محله‌های مختلف با خط‌های كج و معوج ترسیم شده است مثل 666، علامت ستاره 5 پر (پنتاگرام)، صلیب شكسته و صلیب وارونه  برخورد كرده باشید. از اینها گذشته حتما زیاد شنیده اید كه در فلان كشور اروپایی یا امریكا یك عده شیطان‌پرست در یك حركت جمعی آدمی را تكه‌تكه كرده و خوردند یا به كودك خردسالی تجاوز كردند و سپس او را كشتند.

اخیرا در كشور ما نیز هر از گاهی اخباری از فعالیت رو به گسترش شیطان‌پرستان و دستگیری برخی از آنها توسط پلیس به گوش می‌خورد.

حركت‌های اجتماعی بیتل در دهه 60، هیپی در دهه 70، پانك در دهه 80، رپ، متالیكا، هوی متال و یكی دو خرده جریان دیگر در دهه 90 میلادی یك سری حركت‌های هدایت شده از سوی دستگاه‌های قدرت غربی هستند كه بر پایه موسیقی برای جذب، كنترل و هدایت لایه‌های پایین جوانان (در بدو امر غربی و به دنبال آنان سایر كشورهای جهان) با اهداف اقتصادی، فرهنگی و امنیتی شكل گرفته‌اند. دنیای غرب تا كنون 2 مرحله مدرنیته و پست مدرنیته را از سر گذرانده و در حال ورود به مرحله ترانس مدرنیته است. در عصر مدرن نگاه‌ها از آسمان به سوی زمین چرخید و انسان‌محوری جای كلیسا محوری را گرفت. در دوره پست‌مدرن خود (نفس) محوری جای انسان‌محوری را گرفت و در دوره معاصر (ترانس مدرن) بشر غرب در سیر قهقرائی تمدن خود به پایین‌ترین مراتب یعنی شیطان‌محوری سقوط كرد. بر این اساس جریانی هم كه برای دهه نخست قرن 21 طراحی و تكثیر شده است جریان Satanism، شیطان‌گرایی (شیطان‌پرستی) است.