تبلیغات
جنگ نرم - شیطان‌پرستی و گروه‌های موسیقی
شنبه 23 بهمن 1389

شیطان‌پرستی و گروه‌های موسیقی

   نوشته شده توسط: علیرضا خسروی    نوع مطلب :شیطان پرستی ،

شیطان‌پرستی و گروه‌های موسیقی

 

به ادامه مطلب بروید.

شیطان‌پرستی مدرن تا كنون با استفاده از موسیقی توانسته است به نفوذ خود در میان قشر جوان كشورهای مختلف جهان تحقق بخشد. عمده اقدامات شیطان‌پرستان در فضای تاسیس و فعالیت گروه‌های متالیكا دنبال شده است.

1. آشنایی با متالیكا

در سال 1981 یك نوازنده درام به نام "‌لارس الریچ" با انتشار یك آگهی فراخوان تشكیل یك گروه هوی متال را اعلام و پس از مدتی موفق به جذب افراد مختلفی می‌شود. فعالیت این گروه‌ها مانند سایر گروه‌های هوی متال به صورت غیرقانونی و زیرزمینی در ظاهر و در باطن با حمایت سازمان‌های جاسوسی ایالات متحده آمریكا با شعارهای اجتماعی و اعتراضی ادامه و گسترش می‌یابد. این گروه چند سال بعد پیشنهادهای Black metal را نیز دنبال كرد و ضمن ارائه آثار مختلف زمینه را برای شكل‌گیری گروه‌های بعدی فراهم آورد .

متالیكا در حقیقت ضدارزش‌هایی را ارائه می‌نماید كه شامل بازگشت به تاریكی (محور اصلی تفكرات شیطان‌پرستان)، بی‌رحمی و تجاوزات جنسی، فحاشی، هجوم و حمله به جامعه و فرهنگ عمومی آن است. خوانندگان این گروه بر روی صحنه و در كلیپ‌های خیابانی به خوردن و آشامیدن میوه‌های فاسد، ‌ادرار، مدفوع، خون و مردار دست می‌زنند و از كثیف‌ترین گروه‌های موسیقی جهان به حساب می‌آیند. همچنین گفتنی است متالیكا از هم‌جنس بازی نیز دفاع می‌نماید و آلبومی را در سالروز مرگ " ‌كوئین"، همجنس‌باز بنام آمریكایی منتشر كرد. برخی آمارها حكایت از این امر دارد كه تاكنون بیش از ده میلیون و دویست هزار كپی از آلبوم های این گروه موسیقی شیطانی به فروش رسیده است.

 

2. تاریخچه جنبش بلك متال Black Metal

بلك متال در نروژ از زمانی پدید آمد كه نئو وایكینگ‌های نروژ در جستجوی راه‌ و وسیله‌ای برای نابود كردن مسیحیت در نــــروژ و بعد در تمام دنیا بودند و در این راه‌ انسان‌های بسیاری را كشتند و كلیساهای زیادی را آتش زدند و بلك‌متال را تا نهــایت نواختند که شاید خدای تاریك پاگان‌ها باز گردد.

بازدیدكنندگان و توریست‌ها از نروژ به عنوان كشور حماسه‌ها و افسانه‌ها یاد می‌كنند. پایتخت این كشور هم‌ اسلو است كه در مركز این شهر همه چیز از خانه های سنگی زیبا تا معتادان و گدایان با قیافه های مختلف دیده می شود.

 در یكی از همین خانه‌های مركز این شهر و در یك اتاق شش ضلعی گروه mayhem به عنوان اولین گروه بلك متال نروژ شكل گرفت. در این اتاق فرشهای بسیار كثیف در زیر پا، صلیب های شكسته نازی بالای سر به همراه صلیب های‌ برعكس و شمشیر وایكینگ‌ها كه به در و دیوار آویزان شده دیده می شود.

 Hell hammerدر حال حاضر تنها عضو باقی مانده از تركیب تشكیل دهنده گروه است. پایه و اساس این موسیقی در نروژ در اوایل دهه هشتاد شكل گرفت. اعضای این گروه در خانه‌ای زندگی می‌كردند كه اطرافیان این خانه از آن به عنوان خانه‌ای شیطانی یاد می‌کنند.

 Hell hammer می گوید: "وقتی برای خرید به مغازه‌ای می‌رفتیم پیر‌زن‌ها به محض دیدن ما فرار می‌كردند و به نوه ها و بچه هایشان می گفتند:  اینجا محل زندگی شیطان است."

گروه مشغول تمرین و كار بود كه dead خواننده گروه مغز خود را با شات گان متلاشی كرد. اعضای گروه جنازه او را همان طور در حیاط خانه رها كردند تا جسدش خوراک پرندگان شود.

Hell hammer  می گوید:  "این كار dead مرا متعجب نكرد چون او واقعا دیوانه بود و همیشه هم از قلعه‌های عجیب نروژ صحبت می‌كرد."

 Hell hammerو euronymous  گیتاریست گروه اولین كسانی بودند كه جنازه  dead  را دیدند و اورانیموس می‌گوید: ما وقتی جنازه او را دیدیم كه مغز او روی زمین ریخته و خونش به دیوار‌ها پاشیده شده بود.

 Hell hammerمی‌گوید: "اورانیموس قسمتی از مغز او را برداشت و با فلفل و سبزی پخت و خورد."

 (جامعه‌شناسی شیطان‌پرستی، مریم سعادتی، پایگاه اینترنتی جامعه‌شناسی ایران)

 

 

3. دلایل استفاده از موسیقی متال

الف . جاذبه های مجازی و حاشیه‌ای موسیقی متالیكا مانند ایجاد فضا برای روابط آزاد دختران پسران.

ب. ارزان و قابل دسترسی بودن موسیقی با توجه به ارتقاء‌تجهیزات فنی تكثیر و توزیع.

ج . كاهش سطح حساسیت یا حساسیت زدایی از طریق نفوذ به خانواده‌ها، شركت‌ها، ‌اتومبیل‌های شخصی، رایانه‌های شخصی و بالاخره گوشی‌های تلفن همراه. (نحوه ورود و شكل گیری گروه‌های شیطان‌پرستی در ایران(2)، خبرگزاری فارس، 11/10/1386.)

 

4. مرلین منسون

همانطور كه در بخش قبلی به آنها اشاره شد، استفاده از موسیقی و به تبع آن ظهور خوانندگان جدید به مثابه شیاطین نو، ظرفیت‌های جدیدی را در اختیار شیطان‌پرستان قرار داد. "برایان هاگ وارنر" نام اصلی فردی است كه امروز به "مرلین منسون" یا به اختصار (MM) شهرت یافته است. وی كه اكنون علاوه بر هواداران چندین هزار نفری در اقصی نقاط جهان به عنوان شیطان بزرگ شناخته شد و مورد پرستش قرار می‌گیرد. او مانند سایر افرادی كه از چهره‌های شاخص شیطان‌پرستی به حساب می‌آیند دوران كودكی توام با سختی‌های فراوان مانند فقر و تنگدستی را سپری كرده‌است.

"برایان وارنر" یا (MM) تاكنون توانسته است نقش یك منجی را برای شیطان‌پرستی ایفا كند و این افراد را از بن‌بست عزلت خارج كرده و مجددا به عرصه فعالیت‌های اجتماعی وارد سازد.

مرلین منسون نیز مانند سایر چهره‌های شناخته شده شیطانیسم چندین مرحله در طول عمرش یعنی طی 38 سال گذشته، برای مدت چند ماه یا چند هفته از نظر‌ها دور شده و پس از طی زمان موردنظر با ارائه یك كنسرت بزرگ و یا در چهره‌ای جدید و البته سخیف‌تر از گذشته ظاهر می‌شود . (شیطان‌پرستان ادعا می‌كنند كه در این مدت به ملاقات شیطان و یا شیاطین می‌روند و دستوراتی را دریافت می‌كنند.) گفتنی است طبق اطلاعات موجود زمانی كه این افراد "غیب" می‌شوند، جلساتی را با برخی مقامات بلندپایه امنیتی آمریكا و رژیم صهیونیستی برگزار می‌نمایند و خواسته‌هایشان را مبنی بر حمایت‌های مالی، حقوقی و... بیان می‌كنند و از حمایت ایشان برخوردار می‌شوند. (نحوه ورود و شكل گیری گروه‌های شیطان‌پرستی در ایران(2)، خبرگزاری فارس، 11/10/1386.)

محسن یکی از جوانانی که مدت‌های زیادی با این افراد رفت و آمد داشته و بارها در مراسم آن‌ها شرکت كرده است، می‌گوید: برای این افراد آهنگ جایگاه خاصی دارد و دِدمتال و بلک‌متال از همه مهمترن. چون هر کسی که توی این سبک می‌خونه شیطون‌پرسته.

محسن اعتقاد دارد که مهمترین خواننده در این سبک "مرلین منسون" است که سی‌دی‌هایش قیمت‌ بالایی دارد.

 او این نام مستعار را از ترکیب نام بزرگترین قاتل آمریکایی یعنی منسون و نام یک کشیش به نام مرلین گرفته است. تمام آهنگ‌های منسون بسیار وحشیانه و همگی با مضمون پوچ‌گرایی و شیطان‌پرستی است.

(ظلمات است بترس از خطر گمراهی ، www.bornanews.com، 2/11/1386.)

 

شیطان پرستی مدرن، فراماسونری و صهیونیسم بین‌الملل

گزارشی كه خبرگزاری فارس در 2 شماره درباره نحوه ورود و شكل گیری گروه‌های شیطان‌پرستی در ایران  منتشر كرده است درباره بسترهای ظهور شیطان‌پرستی در غرب به 5 عامل اشاره می‌كند. فلسفه یونانی، پروتستانتیزم (اصلاح دینی)، معرفت شناسی یهودی از شیطان، افول معنویت و ظهور مكاتب فلسفی پوچ‌گرا در عصر حاضر غرب و رمانس‌گرایی به عنوان كپی دروغین از اسطوره‌گرایی در جهان اسلام و آئین‌های شرقی برای پاسخ‌گویی به خلا ناشی از احساس نیاز به وجود قهرمان، 5 عامل جاری در فرهنگ غربی هستند كه زمینه را برای ظهور و گسترش شیطان‌پرستی در سرزمین‌های حامل این فرهنگ فراهم ساخته است.

از طرفی صهیونیسم بین‌الملل با تكیه بر سرمایه‌داران بزرگ خود و با صرف مبالغ هنگفت دست به ساخت این جریان‌ها زده و همواره به طور عمدی تلاش می‌كند تا نمادها و مناسك موجود در آئین یهود را در این فرقه‌ها تعمیم دهد تا علاوه بر در دست داشتن رشته كنترل آنها همواره تصویر با هیبت و مخوفی را از خود در اذهان جهانی به جا گذارد. البته رفتارهای صهیونیست‌ها كه تبدل به هسته‌ای خاص و منسجم در دل جامعه یهودی شده‌اند همواره مورد تایید كلیت یهودیان نبوده است و ریشه در محافل ثروت و قدرت جهانی دارد.  

به عنوان نمونه یكی از جریاناتی كه توسط یهودیان در قالبی سیاسی بازتولید شده جریان فراماسونری است. هر چند شكل نخستین فرماسونری یك تشكل مخفی صنفی و فنی در دایره معماران بود اما بعدها مورد بهره‌برداری سرمایه‌داران و قدرت‌های پنهان وابسته به محافل صهیونیستی قرار گرفت و تبدیل به جریانی سیاسی و فرهنگی گردید و بر اساس منافع محافل زرسالار و زورمدار حامی خود در اقصی نقاط جهان گسترش یافت.

از آنجا كه در نسبت میان صهیونیسم و فراماسونری شكی نیست درباره ارتباط میان شیطان‌پرستی و صهیونیسم می‌توان به نمادها، آداب و مناسك مشترك شیطان‌پرستی با فراماسونری اشاره كرد.

به عنوان نمونه فصل مشترك مهم و اصلی این جریان‌ها الحاد و مبارزه با دین‌داری است. از دیگر نقاط مشترك می‌توان به فعالیت پنهانی و شبكه‌ای، سانترالیزم شدید در دو تشكل‌، برخورد قاطع و حذف فیزیكی افراد خارج شده از تشكیلات، مناسك جنسی و انجام رفتارهای نابهنجار و غیر متعارف از سوی افراد در برنامه‌های گروهی اشاره كرد.